Co oznacza wynik gastroskopii u nas 35-latka?

Witam. W marcu miałem robioną gastroskopię z powodu uciążliwych bólów żołądka i pieczeniu w tej okolicy. Lekarz pobrał wycinki, po zbadaniu wynik wyszedł następujący: Obraz może odpowiadać celiakii (wg Marsh typ 3b). Lekarz kazał zrobić dodatkowe kilka badań z krwi, mówiąc że jeśli wyjdą ujemnie to nie mam celiakii (p-ciała p-gliadynie, p-endomysium i p-tranglutamylazie tkankowej w klasie IgA i IgG oraz całk. IgA, IgM, IgG) - czekam na wyniki. Czy może tak być, że przy takim wyniku gastroskopii badania z krwi będą poprawne i nie mam celiakii i czy w ogóle te badania były konieczne? Z czego wtedy może się brać takie uszkodzenie w dwunastnicy i takie dolegliwości?

witam, wszystkie badania są konieczne do rozpoznania celiakii, jeżeli jednak zostanie wykluczona to należy szukać innych przyczyn