Co oznacza wynik homovrdtyiny?

Witam otrzymałam wynik homocestyiny syna lat 14 wynik wynosi 58 do tego ma trochę obniżoną witaminę b12 co taki wynik znaczy

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby było to coś bardzo niepokojącego, ale w celu interpretacji wyników konieczne jest ich zestawienie ze stanem klinicznym pacjenta (w pani opisie zabrakło również jednostek i norm laboratorium). Najlepiej udać się do lekarza prowadzącego lub kierującego na badanie. Obniżony poziom wit.B12 może wymagać suplementacji, ale to złożony temat który wymaga dokładniejszej interpretacji.