Co oznacza wynik HSIL cytologii?

Prosze o analizę wyników HISL( płaskonabłonkowa zmiana wewnątrznabłonkowa z atypią dużego stopnia) Zmiany dysplastyczne widoczne w obrębie strefy T. Marginesy chirurgiczne wolne od zmian dysplastycznych: Odległość względem marginesu pochwowego =6mm; margines ns kanale szyjki=9mm.

Lek. Paweł Szadkowski

HSIL oznacza zmianę, która sama w sobie nie stanowi raka, ale jej komórki mają zwiększony potencjał do transformacji nowotworowej. Skoro marginesy chirurgiczne są wolne od zmian, oznacza to, że zmiana została usunięta w całości. Z wynikiem proszę udać się do ginekologa, który zaplanuje następną cytologię i kontrolę.