Co oznacza wynik HSIL po konizacji?

Witam. Jestem po konizacji szyjki macicy. Wynik histopatologiczny: tarcza szyjki macicy pokryta nablonkiem plaskim z cechami neoplazji srodnablonkowej malego stopnia LSIL oraz ogniskami neoplazji srodnablonkowej duzego stopnia HSIL. Do lekarza jestem juz umowiona.ale prosze o pomoc. Co to.znaczy

Lek. Paweł Szadkowski

Oznacza to, że ma Pani obecne komórki nabłonka o zwiększonym potencjale transformacji nowotworowej. Mówiąć prościej, na razie nie ma raka, ale zmiany należy kontrolować, ewentualnie usunąć, aby rak nie powstał. Oczywiście musi się Pani skonsultować z lekarzem, gdyż ewentualne leczenie zależy od całego stanu klinicznego.