Co oznacza wynik ketonów w moczu?

Dzień dobry. Rok temu robiłam badanie moczu, morfologię, glukozę i TSH. Wszystko było w normie oprócz 2mmol ketonów w moczu. Lekarz stwierdził, ze za mało przyjmuję płynów. Zbagatelizowałam to i piłam jak zwykle zbyt mało. W ubiegłym tygodniu zrobiłam ponowne badanie krwi i moczu i znowu wyszło wszystko ok oprócz tych 2mmol ketonów w moczu. Lekarz ginekolog, bo to on zlecił mi te badania to samo powiedział, ze za mało piję, ale zlecił jeszcze badanie glukozy. Czy ten poziom ketonów jest duży? Czy mam się zacząć martwić. Postanowiłam, że przez kilka dni porządnie nawodnię organizm i sprawdzę w innym laboratorium. Proszę o poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna pani stosować się do zaleceń lakarzy prowadzących, a badanie glukozy dodatkowo wykluczy chorobę mogącą również odpowiadać za ich podwyższenie w moczu.