Co oznacza wynik kolonoskopii 42-latka?
kolonoskopia tk proszę o interpretacje w odbytnicy na ścianie przedniej w odległości 2cm od zwieraczy polip 1cm na szerokiej podstawie w fazie natywnej badania o gęstości tłuszczu 15cm od zwieraczy polip 0,6cm 20cm od zwieraczy polip 0,4 i 0,7cm w poprzecznicy w odległości polip 0,5cm pojedyńcze uchyłki w zstepnicy wydłóżone jelito zwłaszcza esicza dodatkowa petlą na prawo,reszta jamy brzusznej ok ,niemam żadnych objawów ,żadnej krwi w stolcu, MARTWI mnie ten polip na szerokiej podstawie dziekuje

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Polip na szerokiej podstawie rzeczywiście ma większe ryzyko transformacji nowotworowej, niż "zwykły" polip. Zalecałbym wykonać kolonoskopię i usunąć opisane zmiany.