Co oznacza wynik krzywej cukrowej w 26-tygodniu ciąży u 24-latki?

Jestem w 26 Tc ciąży, robiłam krzywa cukrowa z 75 g glukozy, wynik to na czczo 79, po 1 h 189, po 2 h 118. Mój ginekolog twierdzi, że wszystko w porządku, ale przecież po 1 h norma jest do 180. Proszę o interpretację wyników.

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko jest w porządku. Patrzymy na cały wynik, nie tylko na pojedyncze oznaczenia, a wynik po 1h tylko nieznacznie przewyzsza norme.