Co oznacza wynik mammografii 43-latki?
Moj wynik mammografii brzmi: w PP wok godz 10 cień ze skupiskiem mikrozwapnien wlk 16 mm,prosze o przetlumaczenie tego wyniku,dziekuje

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Opis wskazuje tylko na obecność zmiany w prawej piersi o wielkości 16mm, w której obecne są mikrozwapnienia. Z wynikiem musi się Pani udać do lekarza, być może po zbadaniu Pani, zleci on biopsję zmiany.