Co oznacza wynik moich badań?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku obserwacja w kierunku nadkrwistosci Kwas moczowy 270, LDH 178, WBC 9,4, NE 56,4, LY 34,MO 7,1, EO 2,0, BA 0,5, RBC 5,29(NORMA DO 5), HGB 16,2(NORMA DO 15), HCT 48,2(NORMA DO 47) RDW 13,6 PLT 260 MPV 9,9 Była robiona Ferrytyna oraz Wit. B12 i rozmaz krwi ale tam wszystko jest w normie. Czy może być to czerwienica? Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Powyższe wyniki nie upoważniają jeszcze do rozpoznania czerwienicy prawdziwej. W zależności od pani stanu klinicznego (objawów) oraz chorób towarzyszących można rozważyć ew. poszerzenie diagnostyki. Sugeruję pić dużo płynów, za jakiś czas powtórzyć badanie morfologii oraz pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego, który pokieruje ew. dalszą diagnostyką.