Co oznacza wynik morfologii i płytek?

W uwagach na karcie z wynikami morfologii mam dopisek: Flagi P-LCR:d. Co to oznacza? Jeśli chodzi o płytki, to moje wyniki są następujące: płytki 263, PDW: 14,9, MPV 11,3 i P-LCR:37,3. Czy powinnam się niepokoić? Dodam, że od 2 miesięcy biorę Acard. Kobieta 36 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Wartość płytek mieści się w granicach normy, i jeśli nie ma pani objawów klinicznych to nie ma powodów do niepokoju. Wszelkie wątpliwości warto zawsze omówić ze swoim lekarzem prowadzącym.