Co oznacza wynik morfologii przy problemach z tarczycą?

Prośba o interpretację wyników: hemoglobina 8,7 (12-16), hemato 30 (34-47), mcv 70 (81-100), średnia masa hemogl 20 (27-34), śred. stężenie hemogl 29 (32-36), pozost z morfologii w normie, Żelazo 22 (50-170). TSH 5,52 (0,30-5,00), ft3 4,11 (4-8,8), ft4 14,28 (10,6-19,4). wszystkie typowe objawy anemii i niedoczynność tarczycy. trudność w oddychaniu przy minimalnym wysiłku, serce jakby chciało wyskoczyć. Czy te choroby są ze sobą powiązane? co jest ważniejsze w leczeniu tarczyca czy anemia? jak powinno wyglądać leczenie? do jakiego lekarza specjalisty iść?

Leczenie zarówno choroby tarczycy jak i niedokrwistości jest ważne, nie należy leczyć jednego schorzenia kosztem drugiego. Jest wiele możliwych przyczyn anemii, proponuję udać się najpierw do lekarza rodzinnego, który dokładnie oceni Pani stan i zleci dodatkowe badania . Pozdrawiam.