Co oznacza wynik MR 27-latka?

Czy mógłbym prosić o odczytanie wyniku badania MRI? Lordoza lędźwiowa wyrównana. Wysokość trzonów kręgów zachowana a ich intensywność sygnału w normie. Krążki Mk L4/5 i L5/S1 odwodnione, L5/S1 obniżony - zmiany degeneracyjne. Na poziomie L4/5 bulging krążka Mk na ok. 2mm, bez ucisku na korzenie nerwowe. Na poziomie L5/S1 bulging krążka Mk na ok. 3,5mm, bez ucisku na korzenie nerwowe. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych wielopoziomowo.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały opisane u pana zmiany dyskopatyczne oraz zwyrodnieniowe kręgosłupa. Interpretacja wyniku zależy od pana objawów. Od pana stanu klinicznego zależy również ew. leczenie i dalsza diagnostyka. Sugeruję żeby udał się pan do swojego lekarza prowadzącego. Pewne zmiany w badaniach obrazowych mogą nie dawać objawów klinicznych, zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego i innych czynników.