Co oznacza wynik MR 33-letniej osoby?

Witam mam takie pytanie a mianowicie wynik rezonansu a w nim : Kifoza piersiowa . Obniżona intensywność sygnału krążków międzykręgowych w obrazach T2 zależnych od Th2 do Th8 oraz na poz.Th9/10,Th11/12,Th12/L1. Slerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgów piersiowych. Na poziomie Th6/7,Th9/10,Th11/12 widoczne drobne tylne ,centralne wypukliny krążków m/k modelujące worek oponowy. Jak mam to rozumieć brzmi groźnie :( proszę o poradę .

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany dyskopatycze i zwyrodnieniowe kręgosłupa. Należy pamiętać, że nie wszystkie zmiany opisywane w badaniach obrazowych wywołują dolegliwości. Zależy to m.in od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego i innych czynników. Dlasza diagnostyka i ewentualne leczenie zależą głównie od pani objawów i dlatego najlepiej zgłosić się do lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa lub ortopedy) w celu interpretacji klinicznej wyniku.