Co oznacza wynik MR głowy 27-letniej kobiety?

Witam. Jestem po RM mam czeste bole glowy ktore sa nie do wytrzymania w przedniej czesci glowy bardziej lewa strona. Opis badania prosze o porade. MR głowy z kontrastem iv. Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Pień mózgu prawidłowy. Bez cech restrykcji dyfuzji. Wrodzona anomalia żylna w lewym płacie ciemieniowym. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony, symetryczny. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Okolica przysadki mózgowej oraz okolica nadsiodłowa prawidłowe Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone. Po podaniu kontrastu nie uwidoczniono obecności ognisk patologicznego wzmocnienia. MR zatok Przyścienne zgrubienia śluzówki sitowia oraz okolic lejków sitowych. Polipowate zgrubienie w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej 23x13 mm. Pozostałe zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne. Lewostronne skrzywienie przegrody nosowej. Listwa kostna na lewobocznym zarysie przegrody. Drożność prawego kompleksu ujściowo-przewodowego upośledzona, lewego kompleksu zachowana. Pneumatyzacja prawej małżowiny nosowej środkowej z wtórnie pogrubiałą śluzówką.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten należy interpretować wraz ze znajomością stanu klinicznego objawów, oraz badania). Proszę skonsultować się z lekarzem który zlecił to badanie.