Co oznacza wynik MR głowy 27-letniej kobiety?
Witam. Jestem po RM mam czeste bole glowy ktore sa nie do wytrzymania w przedniej czesci glowy bardziej lewa strona. Opis badania prosze o porade. MR głowy z kontrastem iv. Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Pień mózgu prawidłowy. Bez cech restrykcji dyfuzji. Wrodzona anomalia żylna w lewym płacie ciemieniowym. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony, symetryczny. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Okolica przysadki mózgowej oraz okolica nadsiodłowa prawidłowe Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone. Po podaniu kontrastu nie uwidoczniono obecności ognisk patologicznego wzmocnienia. MR zatok Przyścienne zgrubienia śluzówki sitowia oraz okolic lejków sitowych. Polipowate zgrubienie w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej 23x13 mm. Pozostałe zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne. Lewostronne skrzywienie przegrody nosowej. Listwa kostna na lewobocznym zarysie przegrody. Drożność prawego kompleksu ujściowo-przewodowego upośledzona, lewego kompleksu zachowana. Pneumatyzacja prawej małżowiny nosowej środkowej z wtórnie pogrubiałą śluzówką.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Wynik ten należy interpretować wraz ze znajomością stanu klinicznego objawów, oraz badania). Proszę skonsultować się z lekarzem który zlecił to badanie.