Co oznacza wynik MR głowy 50-latki?

Dzień dobry. Proszę o sprawdzenie o mojego wyniku, czy jest aż tak zły? DANE KLINICZNE: 1. zawroty głowy, 2. tętniak t. mózgu tylnej w obserwacji. TECHNIKA BADANIA: Badanie MRI mózgowia wykonano w sekwencjach FSE, FRFSE, w obrazach T1, T2, FLAIR, DWI w płaszczyznach poprzecznej, czołowej i strzałkowej. Badanie angio-MR wykonano w sekwencji 3D TOF. OPIS: Brak badań poprzednich do oceny porównawczej. Obustronnie w podkorowej i około komorowej istocie bialej platów głównie skroniowych widoczne są pojedyncze niewielkie (wielk. do ~3- 4mm) rozsiane niezlewające się ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAI o cechach przebytych różnoczasowych zmian naczyniopochodnych. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej mózgowia jest prawidłowa, bez widocznych zmian ogniskowych. Nie stwierdza się zaburzeń swobodnej dyfuzji w obrębie mózgu i móżdżku. Rowki sklepistości i pozostałe przestrzenie płynowe okołomózgowe w granicach normy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. W badaniu MR nie stwierdza się cech krwawienia wewnątrz czaszkowego. W badaniu angio-MRI widoczny jest drobny "naddatek" wypełnienia odc. P1 L-PCA dług. ~3mm io średn. ~2mm, skierowany skośnie i bocznie, bez wyodrębniającej się szyjki łączący się z naczyniem macierzystym, budząc podejrzenie obecności drobnego tętniaka. WNIOSKI: 1. obraz MRI niewielkich różnoczasowych zmian naczyniopochodnych mózgowia, 2. obraz angio-MRI budzi podejrzenie obecności drobnego tętniaka lewej t. mózgu tylnej.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Najlepiej porównać to badanie z badaniem poprzednim. proszę skonsultować te wyniki z neurochirurgiem.