Co oznacza wynik MR głowy u 36-latki?
Witam miałam robiony rezonans magnetyczny głowy.W wyniku stwierdzono pojedyncze ognisko hiperintensywne w sekwencji t2trip oraz t2 bez cech restrykcji dyfuzji nie ulegajaca wzmocnieniu kontrastowemu .Zkokalizowane w obrebie istoty białej obu półkul obraz odpowiada zmianie degeneracyjnej,najpewniej naczyniopochodnej.Dodam jeszcze że w zeszłym roku w styczniu miałam podejżenie udaru i od tego czasu mam częste bóle głowy,problemy z pamięciom,czasami chwyta mi mowe,chce cos powiedzieć i mam pustkę dziekuje za odpowiedz

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. z tym wynikiem należy udać się do lekarza, który to badanie zlecał, ponieważ może ono być intepretowane jedynie w odniesieniu do znajomości objawów klinicznych.