Co oznacza wynik MR kręgosłupa 27-latka?
Witam to opis mojego rezonansu od 2 miesięcy bardzo boli mnie kręgosłup w pracy niemoge dac rady mrowieje mi prawa noga i reka do jakiego specjalisty iść jakie leczenie Badanie wykonane w przekrojach strzałkowych obrazach T1, T2 zależnych i STIR oraz w przekrojach osiowych w obrazach T2 zależnych Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana Wysokość trzonów kręgów prawidłowa Prawidłowy sygnał struktur kostnych Objęty badaniem odcinek rdzenia o regularnych zarysach i prawidłowym sygnale Poziom L1/L2 - bez cech przepukliny tarczy międzykręgowej Poziom L2/L3/L4/L5 - dyskretne centralne uwypuklenie tarczy międzykręgowej nieznacznie modelujące worek oponowy Poziom L5/S1 - obniżenie wysokości, dehydratacja i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowejbez ucisku na struktury nerwowe Podpis:

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zostały u pana opisane niewielkie zmiany dyskopatycze, które najprawdopodobniej nie są przyczyną opisywanych dolegliwości. Konieczna jest jednak interpretacja kliniczna. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa lub neurochirurga) ponieważ dalsze postepowanie i ewentualne leczenie zależą głównie od pana objawów klinicznych.