Co oznacza wynik MR kręgosłupa 57-latki?
Wynik badania MRI., CO OZNACZA? Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L2/3 L3/4 pod postacią dehydratacji. Na poziomie L2/3 tylno-lewa przepuklina(3mm) krążka międzykręgowego uciska worek oponowy i spłyca lewy zachyłek boczny. Przepuklina modeluje lewy korzeń L3. Na poziomie L3/4 L4/5 L5/S1 małe tylno-dwuboczne wypukliny krążków międzykręgowych modelują worek oponowy i spłycają zachyłki boczne. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L4/5 L5/S1 dodatkowo spłycają zachyłki boczne. Wysokość trzonów zachowana.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zostały u pani opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz cechy choroby krążków międzykręgowych z dyskopatią. Dalsze postępowanie i ewentualne leczenie zależą głównie od pani objawów klinicznych. Z tego względu najlepiej jeśli uda się pani do swojego lekarza prowadzącego (np. neurologa, ortopedy, neurochirurga) w celu interpretacji klinicznej.