Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 22-latki?

Badanie MR kręgosłupa L/S-badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego i echa gradientowego bez dożylnego podania środka kontrastującego. Zmniejszenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej,wysokość trzonów kręgów zachowana,obecność kręgu przejściowego-najpewniej częściowa lumbalizacja trzonu kręgu S1 ,uwidocznione struktury kostne bez ognisk patologicznych sygnałów,bez istotnych obniżeń krążków międzykręgowych,na poziomach l2/l3,l3/l4,l4/l5 obraz kanału kręgowego i kanałów korzeniowych prawidłowy.NA POZIOMIE L5/S1 UWYPUKLONY KRĄŻEK MIĘDZYKRĘGOWY NIEZNACZNIE MODELUJE OBA NERWY RDZENIOWE L5 W ODCINKACH POZAOTWOROWYCH-NIECO WYRAZNIEJ PO STRONIE LEWEJ,widoczny odcinek rdzenia kręgowego bez patologii

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik należy interpretować w zestawieniu z pana stanem klinicznym. Najlepiej udać się w tym celu do lekarza prowadzącego. Opisane zmiany mogą odpowiadać za objawy korzeniowe (jeśli takie u Pana występują).