Co oznacza wynik MR lędźwi 34-latki?
witaml at 34 proszę o pomoc w interpretacji MRI kręgosłupa lędzwiowego. Lordoza lędzwiowa spłycona.Na wysokości Th12/L1 centralno-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego która powoduje modelowanie worka oponowego i zwężenie prawego zachyłka bocznego kanału kręgowego.Na wysokości L4/L5 centralna zbaczająca w lewo p.j.m krązka międzykręgowego która powoduje modelowanie worka oponowego i pozostaje w konflikcie z korzeniami nerwowymi l5 większe nasilenie zmian po stornie lewej, Przebudowa okołoblaszkowa typu I.Poza tym wysokość i sygnał trzonów i kręgów i krążków międzykręgowych prawidłowa.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatyczne. Sugeruję udać się do lekarza neurologa/neurochirurga w celu dokładnej interpretacji łącznie z pani obrazem klinicznym, ponieważ dalsze postępowanie i ew. leczenie zależą głównie od pani objawów.