Co oznacza wynik MR odcinka lędźwiowego u 53-latki?
Co oznacza wynik MR odcinka lędźwiowego:-nierowny zarys blaszek granicznych trzonów L1-L4 z przepoklinami dotrzonowymi-na poziomie L1/2 obniżenie krążka międzykręgowego z centralną pjm zwężającą przednia rezerwę plynowa-na poziomie L4/5 obniżenie wysokości. krążka międzykręgowego z okrężną pjm modelująca worek oponowy oraz obustronnie zamykającą otwory międzykręgowego wraz z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowo-wytworczymi krawędzi trzonów kręgów i w stawach międzykręgowych z uciskiem na korzenie nerwowe na poziomie L5/S1 obniżenie wysokości.krazka międzykręgowego z okrężną pjm zwężającą kanał kręgowy w konflikcie z korzeniami nerwowymiS1, obustronnie zamykającą otwory miedzykregowe wraz z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowo-wytworczymi krawędzi trzonów kręgów i w stawach międzykręgowych z uciskiem na korzenie nerwowe /lordoza lędźwiowa zniesiona/torbiel korowa/poszerzenie UKMu nerki lewej do 33mm

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani, wynik należy omówić z neurochirurgiem, ponieważ należy rozważyć leczenie chirurgiczne. Konflikt przepukliny z nerwami rdzeniowymi może powodować silne dolegliwości bólowe oraz inne zaburzenia neurologiczne