Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik MR po artroskopii ACL?

Co oznacza wynik MR po artroskopii ACL? Witam, 25 marca 2018r zerwałam ACL, 30 marca miałam robioną artroskopię metodą internal Brace. Mija 9 miesięcy, nie mam pełnego zgięcia ,tzn nie dotykam do pośladka tak jak prawą nogą, brakuje kilku centymetrów bo mam wrażenie jakby coś pod kolanem blokowało i boli. Do tego kolano często puchnie więc zrobiłam rezonans. Opis. Zwiększona ilość płynu w stawie (dlaczego?) ACL implant niejednorodny o zachowanej ciągłości. PCL o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze. MM o typowym położeniu bez zmian pourazowych. ML o typowym sygnale i położeniu bez zmian pourazowych. Chrząstka stawowa bez uszkodzeń. I to mnie zastanawia: w części odstawowej ciała Hoffy zwłóknienie grubości 5-6 mmm, artrofibroza. W SRU chondropatia 3 i 4 stopień ze zminami włóknistymi w części przyśrodkowej. Ścięgno mięśnia 4głowego, podkolanowego, więzadło rzepki bez zmian, LCL bez uszkodzeń, MCL wygojone o zachowanej ciągłości, Ścięgno mięśnia 2głowego, gęsia stopka, bez uszkodzeń. Dół podkolanowy wolny.
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Nie wiem jakie było MR przed zabiegiem. Ciężko dywagować czy to powikłanie czy wcześniej było gorzej. W takich sytuacjach ważna jest dynamika zmian. Proszę udać się do ortopedy który zna Pani przypadek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy