Co oznacza wynik MR po urazie?

Proszę o opinie na tema wyników badania Rezonansem Magnetycznym, jak poważny to jest uraz i co z tym można zrobić. Dodam że pracuje fizycznie i widzę że podczas pracy obrzęk się zwiększa. - uszkodzenie chrząstki szklistej kłykcia przyśrodkowego kości udowej na odcinku dł. 17mm ze zmianą jej sygnału i pełnościennym pęknięciem. Na poziomie pęknięcia wyraźny obrzęk szpiku kostnego w kłykciu kości udowej - uszkodzenie IV stopnia. - poza tym ubytków chrząstki szklistej nie stwierdzam - prawidłowy obraz łąkotek / bez szczelin pęknięcia - prawidłowy obraz więzadeł krzyżowych - wyraźny wysięk w zachyłku nad i okołorzepkowym kaletki o grubości warstwy 12mm. - dół podkolanowy wolny

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopedą, który musi ustalić czy występują wskazania do leczenia operacyjnego. Pozdrawiam.