Co oznacza wynik MR przy zawrotach głowy u 43-latki?

Proszę o interpretację badania MR kręgosłupa szyjnego opis „spłycenie lordozy. Sygnał rdzenia szyjnego prawidłowy, ślad fizjologicznego wzmocnienia więzadła podłużnego tylnego, na poziomie przestrzeni międzyokręgowej C2C3 śladowy bulging tarczy międzyokręgowej do 2 mm, wymiar przednio tylny kanału kręgowego w granicy 11 mm. Na poziomie rzestrzeni międzyokręgowej C3C4 bulging tarczy międzyokręgowej do 2 mm. Wymiar przedniotylny kanału kręgowego w granicy 9 mm. Kanały korzeniowe i zachyłki boczne wolne. Na poziomie przestrzeni międzyokręgowej C4C5 bez istotnych cech ucisku struktur wewnatrzkanalowych. Na poziomie przestrzeni międzkręgowej C5C6 szerokopodstawna dokanałowa wypukliny tarczy międzykręgowej w części centralnej do 3 mm, od strony bocznej do 4 mm powodująca zwężenie wejścia do kanału korzeniowego prawego oraz zwężenie zachyłka bocznego prawego. Ślad zmian degeneracyjnych Modic typ II w warstwach podchrzęstnowych. Na poziomie przestrzeni międxykręgowej C6C7 bez istotnych cech ucisku struktur wewnątrzkanałowych” Kobieta lat 42-bóle głowy, zawroty głowy

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik z neurochirurgiem, aby ustalił on ewentualne wskazania do leczenia operacyjnego. Pozdrawiam.