Co oznacza wynik MR przysadki mózgowej u mężczyzny?
Witam mąż odebrał wyniki MRI glowy. Badanie wykonal poniewaz mial rozne objawy ktore jak sie okazalo swiadczyly o tęzyczce. MRI ok tylko jeden punkt nas martwi: przysadka mózgowa mała o wym kranio-kaudalnym w linii pośrodkowejmartwi 3 mm. Co to oznacza? Staramy się o dziecko wiemy ze przysadka to gruczol ktory odgrywa ważna role. Prosze o odpowiedz

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Szanowna Pani, wynik należy odnieść do stanu klinicznego, dodatkowo należy wykonać badania hormonalne