Co oznacza wynik MR u 45-letniej kobiety?

WITAM,PROSZĘ O WYJAŚNIENIE WYNIKU REZONANSU MAGN.Z KONTRASTEM ODCINKA LĘDŻWIOWEGO co powoduje ból? LORDOZA LĘDZWIOWA SPŁYCONA,LEWOSTRONNA SKOLIOZA, TRZONY KRĘGÓW PRAWIDŁOWEJ WYSOKOŚCI BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. W OBRĘBIE LEWEGO OTWORU M-K NA POZIOMIE TH12-L1 WIDOCZNA TORBIEL OKOŁOKORZENIOWA WLK.6MM ,KOLEJNA DROBNA TORBIEL O TYM CHRAKTERZE WLK.3 MM WIDOCZNA W PRAWYM OTWORZE M-K L1-L2 . NA POZIOMIE L4- L5 KRĄŻEK M/K NIEZNACZNIE OKRĘŻNIE UWYPUKLONY,MODELUJE WOREK OPONOWY, ŁĄCZNIE Z OSTEOFITOZĄ TYLNOKRAWĘDZIOWĄ ORAZ Z NADBUDOWA KOSTNA W STAWACH MIĘDZYWYROSTKOWYCH ZWĘŻA W NIEZNACZYM STOPNIU OBA OTWORY M/K . Z GÓRY OGROMNIE DZIĘKUJĘ.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Świadczy to o zmianach w kręgosłupie które mogą dawać dolegliwości bólowe, bądź neurologiczne. Radziłbym konsultację z ortopedą bądź neurologiem. Pozdrawiam.