Co oznacza wynik MRI u 31-latki?

Dzien dobry, dzisiaj otrzymalam wyniki badania MRI. OTO OPIS: Wyniki: znajduje się centralne wybrzuszenie pierścienia krążka na poziomie l3-l4 wypierające kręgosłupa bez żadnego uderzenia odpowiadających korzeni nerwu l4. występuje centralny występ dysku o szerokim zakresie na poziomie l4-l5 wypierający theca kręgosłupa i kontaktujący się z odpowiednimi pierwiastkami nerwowymi L5 bez znaczącego uderzenia istnieje centralna płytka o szerokim spektrum na poziomie l5-s1 wypierającym rdzeń kręgowy i przylegającym do odpowiadającego mu lewego korzenia nerwu s1 brak zwyrodnienia dysku w całym odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Rok temu zaczelam cwiczyc na podwieszkach i ustapily objawy zwiazane z moim biodrem. Bylam dobrej mysli, jednak te wyniki mnie zaniepokoily. Jak mam pomoc sobie dalej? I czy jeszcze mozna cos z moim kregoslupem zrobic?

Szanowna Pani, póki nie występują dolegliwości bólowe to należy zmiany jedynie okresowo kontrolować. Niestety przepuklina krążka może dawać w przyszłości objawy bólowe. Pozdrawiam