Co oznacza wynik na różyczkę w 10. tygodniu?
Witam, jestem zaniepokojona wynikiem, jestem w 10tc: różyczka IgG (V21) 122,4 IU/ml wynik REAKTYWNY, różyczka IgM (V23) 0,7 AU/ml wynik NIEREAKTYWNY. Bardzo proszę o interpretację, gdyż wizytę mam dopiero w piątek.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Taki wynik oznacza, że kiedyś w przeszłości miała Pani kontakt z wirusem różyczki (albo z osobą chorą, albo sama Pani przechorowała, albo była Pani zaszczepiona) - IgG wynik reaktywny.
IgM 0,7 oznacza, że w ostatnim czasie nie miała Pani kontaktu z wirusem różyczki (przeciwciała IgM oznaczają świeże zachorowanie/kontakt).