Co oznacza wynik na toksoplazmozę w drugim miesiącu ciąży?

Jestem w 2 miesiącu ciąży , odebrałam wynik na toksoplazmę : igG 36,2, igm 0,11 co to oznacza? Czy jestem chora?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani norm danego laboratorium, ale najpewniej IgG jest dodatnie (miała Pani kiedyś kontakt z toksoplazmozą), a IgM jest ujemne (nie ma świeżego zakażenia), nie ma powodu do niepokoju. Wynik oczywiście proszę pokazać lekarzowi prowadzącemu ciążę.