Co oznacza wynik opisu zmiany nowotworowej?

Rozpoznanie: Melanoma malignum cutis. Nowotwór znajduje się w fazie wzrostu guzkowego ,utworzony z epitelioidnych komórek, nacieka warstwę siateczkowatą skóry własnej-w skali Clarka 4, grubość zmiany 1,5 mm Widoczna jest inwazja naczyń limfatycznych oraz drobne ogniska stelitarne. owrzodzenia ani neurowazji nie widać. Naciek limfocytarny sladowy (non-brisk). Figura poziału do 3 na 1 mm kw. Wycięcie doszczętne-marginesy boczne wynoszą 1,5 i 2mm, w podstawie 5-6 mm. pT2aNx,RO Bardzo proszę o wyjaśnienie czy jest to grożne z góry Dziękuje

Lek. Paweł Szadkowski

Rozpoznanie oznacza czerniaka złośliwego skóry. Z wynikiem proszę się udać do lekarza prowadzącego, gdyż wymaga Pan dokładnej diagnostyki. Zmiana skórna została na szczęście usunięta w całości, ale nie jest to zazwyczaj koniec leczenia - nie zostały ocenione węzły chłonne.