Co oznacza wynik prześwietlenia rtg kręgosłupa?
Witam!Dziś otrzymałem wynik prześwietlenia rtg : Proszę o informację co oznacza .... Nadmieniam, że wiele lat pracuję ciężko fizycznie. Oto opis: zmniejszona lordoza lędźwiowa. Tarcze międzykręgowe zwężone, zwłaszcza na poz. L-S. Krawędzie trzonów przerośnięte osteofitycznie. Stawy krzyżowo-biodrowe o wzmożonej sklerotyzacji.

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zostały u pana opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Najlepiej będzie jeśli uda się pan do lekarza prowadzącego w celu interpretacji ww. wyniku łącznie z pana objawami, ponieważ głównie one będą warunkować ew. leczenie, czy poszerzanie diagnostyki.