Co oznacza wynik przysadki mózgowej 58-latki?

Proszę o wyjaśnienie opisu mojej przysadki mózgowej w RM badanie wykonano w sekwencji TSE uzyskując obrazy T1,T2-zależne i T2-zależne FS w płaszczyźnie czołowej i strzałkowej przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego Dwa opisy: 1.Nieznaczne zwiększenie wymiaru górno-dolnego tylnej części przedniego płata przysadki mózgowej po str. prawej. Tuż nad nim widoczna struktura wlk. 5x4x3 mm o takiej samej gęstości jak tylny płat przysadki. Widoczne jest też nieco wyższe położenie po stronie prawej skrzyżowania wzrokowego i podział t. szyjnej wewn. na przednią i środkową. Poza tym przysadka zmian nie wykazuje. 2. Siodło prawidłowego kształtu , nieposzerzone. Przysadka wym.: LAT 15mm,AP12mm,CC 5 mm. Górna powierzchnia wklęsła, w sekw. T1-zależnej podwyższony sygnał płata tylnego- obraz prawidłowy. Lejek przysadki położony symetrycznie. Nieco asymetryczne położenie skrzyżowania nerwów wzrokowych, prawy położony wyżej. Wnika do asymetrycznego położenia t. szyjnej wewnętrznej- prawa nieco wyżej i modeluje leżące powyżej skrzyżowanie i prawy nerw wzrokowy. Przyczyną asymetrii jest również ognisko po str. prawej którego sygnał nie różni się od sygnału płata tylnego i odpowiada najpewniej asymetrycznemu płatowi tylnemu uwypuklonemu silniej ku górze po stronie prawej. Bez zmian ogniskowych w przysadce przed i po podaniu środka kontrastowego. Jestem kobietą w wieku 57 lat.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy ten wynik interpretować wraz z innymi wynikami oraz objawami fizykalnymi. Radziłbym skonsultować się z lekarzem, który zlecił to badanie.