Co oznacza wynik rezonansu magnetycznego głowy u 70-letniej kobiety?

Dzień dobry. Otrzymałam wynik rezonansu mag. głowy. Co to znaczy? lub czym grozi? jak zapobiec? i jak leczyć? czy to może się cofnąć w wyniku leczenia? Treść: W istociebiałej obu półkul mózgu głównie podkorowo widoczne są rozsiane, drobne do 5mm. zmiany ogniskowe o charakterze naczyniopochodnych zmian niedokrwiennych. Niewielkie zgrubienia błony śluzowej zachyłka prawej zatoki szczękowej. W sekwencji CISS prawidłowyobraz okolicy katów mostkowo-mózdzkowych.

Lek. Paweł Szadkowski

Interpretacja badania musi koniecznie uwzględniać pani obraz kliniczny (objawy, powód badania itd.). Na pani miejscu udałbym się do swojego lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa). Zgrubienie błony śluzowej nie jest raczej niczym niepokojącym i może wynikać np. z przebytych stanów zapalnych zatok.