Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 58-latki?
witam to opis rtg kl piersiowej męża .Na obwodzie wnęki lewej obszar nacieczeni a miąższowego do dalszej diagnostyki .Pozostałe pola płucne bez zmian ogniskowych,naciekowych.Kąty przeponowo-żebrowe wolne.Sylwetka serca w granicach normy wiekowej.Co to oznacza mąż ma 58lat

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Badanie należy zestawić ze obrazem klinicznym pacjenta (objawy, powód badania itd.). Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu interpretacji i ewentualnie poszerzenia diagnostyki.