Co oznacza wynik RTG kręgosłupa lędźwiowego 37-latki?

Witam stwierdzono na rtg kregosłupa ledzwiowo-krzyzowy Fizologiczne zniesienie lordozy Krazki miedzykregowe zachowane Rtg bylo wykonane 4miesiace temu Powodem bole w dolnych czesciach plecow Utrzymuja sie nadal gdy sie pochylam lub cos dzwigne bol promieniuje do bioder gdy stoje lub chodze bole tagze utrzymuja sie dolnych parti plecow Gdy sie poloze bol ustepuje Czy lordoza moze powodowac bole i takie obiawy ktore opisuje? Jakie powinnam zostosowac leczenie Prosze o wskazowki Dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie zamieszczonego opisu trudno jest wnioskować o prawdopodobnym rozpoznaniu (brak ewidentnych patologii bezpośrednio odpowiedzialnych za objawy). Sugeruję udać się do lekarza neurologa, ponieważ dalsze postępowanie/leczenie zależy głównie od pani objawów (i warto je ocenić podczas badania).