Co oznacza wynik RTG kręgosłupa w wieku 45 lat?

proszę o odpowiedz jak interpretować wynik rtg kręgosłupa: Lordoza lędźwiowa zniesiona. Przewężenie tylnego odcinka przestrzeni mkL5/S1. Drobne osteofity na krawędziach trzonów. Wysokość trzonów kręgów w gr. normy.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Proszę pamiętać, że nie wszystkie opisane zmiany wywołują dolegliwości, a interpretacja zależy od pani stanu klinicznego (objawów) i powinna być wykonana przez pani lekarza prowadzącego.