Co oznacza wynik RTG płuc 18-latki?

Witam. Byłam niedawno na RTG płuc. Proszę o wyjaśnienie opisu. Czy wszystko jest w porządku? Opis: Przepona po stronie lewej z drobnym zrostem. Kąty wolne. Skąpe nieregularne smużaste zacienienia w polu podobojczykowym lewym - pozapalne? Sylwetka serca rtg w normie.

Szanowna Pani, wynik wskazuje na zmiany pozapalne. Szkoda że nie napisała Pani z jakiego powodu badanie zostało wykonane