Co oznacza wynik RTG płuc 29-latka?

Witam, opis RTG płuc: Jamy opłucnowe w normie. Płuca bez patologicznych zagęszczeń miąższowych, rozedmowe. Sylwetka serca w normie. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis jest w normie. Jedynie zmiany rozedmowe mogą budzić niepokój, ale nie napisał Pan, czy pani papierosy, albo nie choruje na astmę, pylicę. Jeśli występują u Pana jakieś objawy warto udać się ze zdjęciem do lekarza pierwszego kontaktu. Natomiast same niewielkie zmiany rozedmowe nie są powodem do niepokoju.