Co oznacza wynik RTG płuc u małego dziecka?
Witam. Byłam z córeczką, która ma roczek na RTG klatki piersiowej. RTG zostało zlecone, ponieważ córka miewa w nocy duszności. Są krótkotrwałe, nie są codziennie (ostatnie przedwczoraj A jeszcze poprzednie miesiąc temu). Proszę o interpretację wyniku : płuca rozdęte obwodowo, bez zagęszczeń. Jesteśmy już umówieni do pulmonologa. Wyniki morfologii idealne, CRP 0.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam,
jest Pani umówiona na wizytę u pulmonologa który jest tym lekarzem który zapozna się kliszą lub płytką badania, lekarz wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe wtedy oceni wynik z badaniem fizykalnym.
Opis badania zawsze powinien być omówiony z lekarzem po badaniu podmiotowym i przedmiotowym.
Pozdrawiam