Co oznacza wynik RTG płuc u małego dziecka?

Witam. Byłam z córeczką, która ma roczek na RTG klatki piersiowej. RTG zostało zlecone, ponieważ córka miewa w nocy duszności. Są krótkotrwałe, nie są codziennie (ostatnie przedwczoraj A jeszcze poprzednie miesiąc temu). Proszę o interpretację wyniku : płuca rozdęte obwodowo, bez zagęszczeń. Jesteśmy już umówieni do pulmonologa. Wyniki morfologii idealne, CRP 0.

Witam,

jest Pani umówiona na wizytę u pulmonologa który jest tym lekarzem który zapozna się kliszą lub płytką badania, lekarz wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe wtedy oceni wynik z badaniem fizykalnym.

Opis badania zawsze powinien być omówiony z lekarzem po badaniu podmiotowym i przedmiotowym.

Pozdrawiam