Co oznacza wynik RTG u 63-latki?

Proszę o interpretację Badania RTG mojej mamy ma 63 lata::W polu środkowym i dolnym płuca prawego widoczny obszar zagęszczeń wielkości ok 7cm przylegajäcy do bieguna dolnego wnęki raczej zmiany zapalne nie można wykluczyć procesu npl -do kontroli RTG po leczeniu i ewentualnie dalszej oceny w TK . Płuco lewe bez zmian ogniskowych. Jamy opłucnowe wolne. Sylwetka serca nieposzezona. Zwapnienia w łuku aorty.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka obrazowa tej zmiany. Radziłbym skonsultować się z pulmonologiem.