Co oznacza wynik RTG zatok u 32-latki?

Witam Miałam robione RTG zatok i stwierdzono znaczne zmiany po prawej stronie i mniejsze zmiany po lewej. Dodatkowo mam podwyższone limfocyty, PCT i MCV. OB i CRP w normie, stale stany podgoraczkowy (rano 36.8-37.0, wieczorem 37.2-37.4). Dodatkowo mam częste zawroty głowy, zatkaną prawa cześć nosa plus ostatnio katar z nitka i krwi. Miałam robione badanie endoskopowe nosa ale niestety mam muszle przerostowe szczególnie po stronie prawej i nic nie udało się zobaczyć. Czy to może być nowotwór zatok?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety trudno z Pani opisu wywnioskować co może być przyczyną Pani dolegliwości. Stany podgorączkowe nasuwają podejrzenie zapalenia zatok. Najlepiej będzie udać się do laryngologa w celu zebrania dokładnego wywiadu, przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego i ewentualnie pogłębienia diagnostyki.