Co oznacza wynik TK 26-latka?

Czy ktoś mógłby powiedzieć co oznacza "obszar hiperdensyjny" w badaniu TK? Stwierdzono u mnie kostniaka o śr. 3mm i nazwano jako właśnie obszar hiperdensyjny, a kompletnie nie mogę znaleźć o tym informacji w internecie, czy to coś groźnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Obszar hiperdensyjny oznacza tylko tyle, że jest ciemniejszy na obrazie TK niż otoczenie. Densyjność to siła przepuszczalności danej tkanki przez promienie rentgenowskie. Nie świadczy ona o "groźności" zmiany.