Co oznacza wynik TK głowy 31-latki?
Witam, proszę o interpretacje wyniku badania TK głowy z kontrastem. Struktury mózgowia prawidłowe. Nie stwierdzono obecności zmian ogniskowych ani też obszarów nieprawidłowego gromadzenia środka kontrastowego. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Tylny dół czaszki w normie. Kości czaszki radiologicznie bez zmian. Pianista wydzielina w zatoce klinowej. Dyskretne zmiany zapalne w sitowiu i prawej zatoce szczękowej. Poza tym uwidocznione zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Z góry dziękuję, pozdrawiam

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Opis wskazuje na niewielkie zmiany zapalne zatok. Jeśli nie ma Pani żadnych dolegliwości ze strony zatok, nie stanowi to powodu do niepokoju.