Co oznacza wynik TK klatki piersiowej u 40-latki?
Czy guzek w badaniu RT klatki piersiowej 4 mm w obrębie opłucnej segmentu 2 płuca silnie wysycony to rak ?. W obrębie obu płuc i opłucnej patologi nie stwierdza się . Tchawica ok żadnych powiększonych węzłów chłonnych w obrębie śródpiersia i wnęk płucnych aorta ok struktury kostne ok . Badanie tk w granicach prawidłowych pojedynczy najprawdopodobniej węzełk chłonny

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Nie wspomniano jednak, dlaczego było wykonywane badanie, a także, czy występują pewne niepokojące objawy ze strony układu oddechowego.
Istotnym są również ewentualnie występujące choroby przewlekłe, wymagające stałego leczenia, które mogłyby ewentualnie wpłynąć na wynik badania.
Analizując Pani wynik badania tomografii komputerowej, nie powinno się prawdopodobnie stwierdzić większych nieprawidłowości. Możliwe, że lekarz zdecyduje o przeprowadzeniu w przyszłości bronchoskopii, aby móc dokładnie ocenić zaobserwowaną zmianę.
Trudno z racji odległości ocenić jej charakter oraz rodzaj, dlatego zalecamy konsultację z lekarzem pulmonologiem. Specjalista po analizie wyniku badania będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania i leczenia.
Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/badania-radiologiczne-klatki-piersiowej
https://portal.abczdrowie.pl/srodmiazszowe-zapalenie-pluc
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pluc