Co oznacza wynik TK klatki piersiowej u 58-latki?

Jak interpretować wynik TK klatki piersiowej z kontrastem: TK wykazuje w segmencie1/2płuca lewego drobną zmianę guzkową o śr.do 2 mm.U podstawy segmentu 6drugi, płaski guzek przylegający do opłucnej o śr.ok.4 mm .W segmencie 3 prawym,obwodowy guzek o śr.3 mm. Śródpiersie i wnęki płucne w granicach normy. Nadmieniam, że badanie było przy okazji leczenia RZS , przygotownie do przyjmowania Metatreksatu. Bardzo się niepokoję . pozdrawiam Ewa

Lek. Paweł Szadkowski

W przebiegu RZS mogą występować guzki reumatoidalne w płucach (które mogą ulegać zwłóknieniu, zwapnieniu lub zakażeniu) i jest jedna z prawdopodobnych przyczyn pani wyniku. Należy jednak uzupełnić diagnostykę. Póki co proszę się nie niepokoić tylko udać na wizytę do lekarza prowadzącego.