Co oznacza wynik TK płuca 54-latka?
Witam.Co może oznaczać taki wynik TK: W seg.II pluca prawego podszczytowo widoczny guzek 13×15×15mm o nierownych zarysach,z linijnymi drobnymi zageszczeniami wokol,dochodzacymi do oplucnej-podejrzany o navirk npl lub zapalny.Miazsz plucny i drzewo oskrzelowe w normie. W srodpiersiu nie stwierdzono powiekszonych wezlow chlonnych.

MĘŻCZYZNA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Lekarz radiolog opisał zmianę podejrzaną o charakter nowotworowy lub zapalny. Z wynikiem powinien pan udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu kontynuowania diagnostyki, ponieważ ewentualne rozpoznanie wymaga potwierdzenia badaniem histopatologicznym.