Co oznacza wynik TK zatok 19-latki?
Witam, bardzo proszę o interpretację mojego wyniku TK zatok. Masywne zgrubienia błony śluzowej zatok czołowych, sitowia, zatoki szczękowej prawej (do 23mm w zachyłku zębodołowym) i zatoki szczękowej lewej (do 9mm). Ciemiączko przyśrodkowej ściany zatoki szczękowej lewej 2mm. Kompleksy ujściowo-przewodowe przednie po stronie lewej niedrożne, po stronie prawej drożne, tylne obustronne drożne. Małżowiny nosowe dolne o pogrubiałej błonie śluzowej, następowe ograniczenia drożności przewodów nosowych. Minimalne skrzywienie przegrody nosowej prawostronne.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Opis wskazuje na stan zapalny zatok. Z opisem powinna się Pani udać do lekarza kierującego na badanie, gdyż leczenie zależy od Pani objawów, stanu ogólnego i tego, czy jest to ostre zapalenie, czy przewlekłe.