Co oznacza wynik TK zatok obocznych nosa 34-latka?

Badanie TK zatok obocznych nosa. Opis Nasilone zmiany śluzówkowe w świetle zatok szczękowych.Lewa zatoka prawie całkowicie bezpowietrzna, w P znaczne, okrezne zgrubieniasluzówkowe z najpewniej towarzyszacą gęstą trescią, wypełnioną ponad połowe swiatła zatoki. Mniejsze zmiany obejmują takze komorki sitowia i zatoke klinową. Zatoka czołowa poza dyskretnymi zmianami przysciennymi w zachyłkach nadoczodołowych, powietrzna. Kompleksy ujsciowo-przewodowe niedrożne. Przewody nosowe i nozdrza tylne drożne. Bez cech skrzywienia przegrody nosowej. Kostne ograniczenia zatok bez ognisk destrukcji. To po tomografie ktory robiłem 3 tygodnie temu. A choruje chyba od stycznia :( cały czas katar i zatkane ucho. Pomocy

Lek. Paweł Szadkowski

Opis przedstawia duże zmiany w zatokach obocznych nosa. Z wynikiem należy udać się do lekarza laryngologa, który przedstawi panu możliwości terapeutyczne (konieczna interpretacja kliniczna wyniku).