Co oznacza wynik TSH po usunięciu tarczycy?

WITAM jestem po całkowitym usunięciu tarczycy mój wynik TSH 0.359 czy powinnam zmniejszyć dawkę euthyroxu bo biorę 100? A anty TG mam 10 PARATHORMON 51.6 CZY TO DOBRE WYNIKI?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety nie można zinterpretować pani badań ponieważ wyniki należy zawsze porównywać z normą danego laboratorium oraz w zestawieniu z kontekstem klinicznym (w pani przypadku jest to między innymi powód usunięcia tarczycy). Bez tego nie można określić czy przedstawione przez panią wyniki są prawidłowe. Wszelkie zmiany dawek leków sugerują uzgadniać z lekarzem prowadzącym.