Co oznacza wynik USG barku 45-latki?

WITAM, PROSZĘ O WYJAŚNIENIE USG BARKU PRAWEGO .CO POWODUJE NAJWIĘKSZY BÓL ? Nie było urazu .DYSKRETNE ZWIĘKSZENIE PŁYNU W STAWIE,W OKOLICY PODBARKOWEJ DO GR.OK 1 MM. WIDOCZNE ZMIANY ZWYRODNIENIOWO-POURAZOWE W OBRĘBIE PRZYCZEPU MIĘŚNIA PODGRZEBIENIOWEGO,WIDOCZNE W POSTACI HYPERECHOGENICZNYCH ZMIAN POGRUBIAJĄCYCH ŚCIĘGNO DO GR. OK.6,5MM NA SZER.OK. 10 MM . PODOBNE ZMIANY POGRUBIAJĄCE PRZYCZEP MIĘŚNIA NADGRZEBIENIOWEGO DO OK. 7 MM NA DL.10 MM , I SZER 5 MM. W BADANIU DYNAMICZNYM CECJY KONFLIKTU BARKOWO-RAMIENNEGO W TYCH OBSZARACH. Pozostałe mięśnie pierścienia rotatorów oraz stożek rotatorow bez widocznych zmian pourazowych i entezopatycznych. Z góry ogromnie dziękuję za odpowiedź.

Aktualnie największym problemem jest konflikt podbarkowy. Termin ten oznacza, że pomiędzy strukturami kostnymi stawu ramiennego (wyrostkiem barkowym, a głową kości ramiennej) jest mało miejsca. W związku z tym podczas ruchów kończyną górną , szczególnie w odwodzeniu (podnoszenie kończyny do boku) leżące w przestrzeni pomiędzy tymi strukturami kostnymi ścięgna są podrażniane, a nawet uszkadzane. Na podstawie wykonanego u Pani badania USG można stwierdzić, że ścięgna są pogrubiałe, ale trudno powiedzieć co u Pani było pierwsze- pogrubienie ścięgien z powodu przeciążeń i mikrourazów i to wywołało ciasnotę, czy może odwrotnie- zwężenie przestrzeni spowodowało drażnienie ścięgien i ich pogrubienie. Tak czy inaczej, warto zastosować odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz zabiegi fizykalne, tak aby zmniejszyć dolegliwości, poprawić istniejące w tym stawie warunki i tym samym zapobiec pogłębianiu się problemu. Brak leczenia może doprowadzić do zmniejszenia zakresu ruchomości w stawie oraz narastania dolegliwości bólowych.